Cam Cama Fotoselli Kapı

Cam Cama Fotoselli Kapı

Kişilerin estetik kaygılarıyla azami ölçütlerde şeffaflığa sahip olan otomatik kayar kapılardır. Cam paneli tutan özel manetli (tutuculu) yapıda veya camın özel bir profille üstten asılması şeklinde hazırlanır.

Kullanım Alanları

Günümüz modern mimarisinin gerektirmesi sonucu olarak neredeyse her mekanda olabilecek düzeyin en üstünde şeffaflık arayışı içerisinde olduğundan fotoselli kapı uygulamalarında bu talebi görmezden gelmek bunu imkansız kılmıştır. Şirketimiz bu ürünlerin üretiminde en kaliteli ürünleri kullanarak bu lüksü ayağınıza kadar getiriyor. Cam cama fotoselli kapı uygulamasında cam manetli otomatik kayar kapılar mümkün olan en düşük düzeyde profil kullanılarak manetlerle mekanizmaya bağlayarak yapılabilmektedir. Birinci uygulamada cam paneller sadece üst kısmından özel bir profille taşıtılmaktadır. Cam cama fotoselli kapı da bu uygulama şekli içerisinde düşey profiller kullanılmıyorken kanat altında bir baza profillinin kullanılıp kullanılmaması isteğinize kalmaktadır. İkinci bir yöntem olan manet askı aparatları cam panelin üzerine açılan deliklere vidalanan paslanmaz çelik tutucularla kanadın askılanması prensibine dayanır. Kullanılan manetlerin maliyeti transparan fotoselli kapı fiyatı bakımından bir miktar artışa neden olsada, yöntem fotoselli cam kapı fiyatları bakımından oluşan artışı, sağladığı ekstra şeffaflık ile kapatmaktadır. Bu uygulama da ekseriyetle maksimum cam görüntüsü elde edilmek istendiği için başka bir profil kullanılmaz. Fakat istenmesi halinde birleşim noktalarında silikon contalar ve alt baza profilli uygulamak mümkündür. Bütün bunları yaparken şirketimiz en kaliteli ürünleri kullanarak kırılmaz, dayanıklı ve göze hoş görünen imalatlar gerçekleştirmektedir.

Cam cama fotoselli kapının yukarıda yazdığı üzere günümüzde 2 farklı modeli bulunmaktadır: Üst askı profili uygulamalı cam cama fotoselli kapı ve manet askılı otomatik cam cama fotoselli kapı.
Teknik Detaylar ve Modeller
Üst Askı Uygulamalı Cam Cama Fotoselli Kapı

10mm temperli emniyet camından oluşturulan kanat camları kenarları rodajlanarak kesiciliği yok edilir, yuvarlatılır ve pürüzsüz hale getirildikten sonra üst taraftan özel bir profille askıya alınır. Tek veya çift kanatlı uygulamaları sabitli veya sabitsiz olarak imal edilebilir. Tek kanatlı çerçevesiz otomatik kayar kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilir. Çift kanatlı çerçevesiz uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmekte.

Manet Askılı Otomatik Cam Cama Fotoselli Kapı

Profil askılı uygulamayla aynı şekilde 10mm temperli şeffaf veya renkli camlarla imal edilen paneller rodaj işleminin yanı sıra manetli askı aparatlarının vidalanabileceği deliklerin oluşturulmasıyla işlem bitirilir. Mekanizma kapağının manetli askı aparatlarıyla bütünlük sağlaması için naturel eloksallı alüminyum veya alüminyum üzeri paslanmaz çelik kaplamalı olarak tercih edilebilir. Tek kanat manet askılı cam cama fotoselli kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilmekte. Çift kanat manet askılı uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmektedir.

img_2e51d5-e18061-a8d1ab-ff4fd8-89a71b-ee8585

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir