Döner Kapı

DÖNER KAPI

Döner kapı, kendi ekseni etrafında dönerek geçiş sağlar ve üç ya da dört kanattan oluşur. Binalarda döner kapının tercih edilmesinin başlıca nedeni ısı yalıtımı sağlamasıdır. Sürekli kapalı kalarak dışarıdaki havanın içeri girmesine engel olur. Böylece diğer kapı türlerinde ısı değişiminin yol açtığı klima sorunlarını ortadan kaldırır ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca giriş çıkışların yoğun olduğu yapılarda estetik ile kolaylığı aynı anda sunmaktadır. Döner kapı üretiminde teknolojik yeterlilik büyük önem taşır ve firmamız bu yeterliliğe ve donanıma sahiptir. Ürünlerimizde kullanılan malzemelerin kalitesi ve dayanıklılığı uluslar arası kalite standartlarınca belirlenmiştir. Döner kapı teknolojisinin öncüleri arasında yer alan firmamız bu bilgi birikimini ürün farklılaştırma ve geliştirme faaliyetlerine adamıştır.

Döner kapı kullanımında yaşanabilecek her hangi bir sorunun zamanında giderilmesi, böylece giriş çıkışların aksamaması ve enerji kaybının yaşanmaması için yeterli personel sayısına sahip olan teknik ekibimiz bilgi, tecrübe ve ekipmanla donatılmıştır.

Kullanım alanları

Döner kapıların kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Bugün genel olarak kamu binaları, hastaneler, yeni yerleşim alanları olan rezidanslar, bankalar, oteller, eğitim binaları, fuar girişleri, alışveriş merkezleri, iş merkezleri ve hatta büyük marketlerde bile kullanılır duruma gelmiştir. Bu alanlardaki kullanımının en önemli sebeplerinden biri de döner kapıların girişleri kontrol altında almasıdır.

Teknik özellikler

Döner kapıların çapları 1800 ile 6000 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Yükseklikler kullanım alanına göre değişiklik gösterse de geçiş bölmesi ile tavan yüksekliği toplamı ortalama 2400 mm civarında olabilmektedir. Yapılardaki tüm otomasyon sistemlerine uyum sağlayan bu kapılar voltajlardaki değişimlere karşı korumalıdır. Olağanüstü durumlarda devreye giren anti panik özelliğine ve farklı hız seçeneklerine sahiptir. Aşırı yüklenme ve kullanıcıların parmaklarının sıkışması durumlarına karşı emniyet özelliği bulunmaktadır. Enerji tüketiminde A++ sınıfında olan döner kapılar, elektrik kesintilerinde manuel kullanım imkânı sunar.

 

Model Seçenekleri

Döner kapılar üç ya da dört kanatlı olarak tasarlanmaktadır. Kanat sayıları kullanım alanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca havaalanları gibi yapılarda yolcu geçişlerini düzenleyen özel tasarımlar oluşturulabilmekte, çoklu döner kapı sistemleri, merkezinde vitrin bulunan döner kapılar üretilebilmektedir.

imgres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir