Fotoselli Kapı Detayı

Fotoselli Kapı Detayı

Otomatik kapıları hayatın hemen her alanında görmek mümkündür. Bu kapıları bazen kişilerin özel bahçe ya da garajlarında görürken bazen ise toplu kullanılan yerlerde görmek mümkün olmaktadır. Söz konusu kapılar arasında bulunan fotoselli kapılar oldukça fazla alanda kullanılmaktadır. Ayrıca bu kapıların sağlamış olduğu faydaların her geçen gün daha fazla anlaşılması fotoselli kapıların daha fazla alanda kullanılmasına neden olmaktadır. Bu kapılarda yer alan fotoseller en basit ifade ile kapıya yaklaşan insanları algılamakta ve buna bağlı olarak da motora gönderilen sinyal ile kapılar açılmaktadır. Fotoselli kapı detayı oldukça fazla olan bir kapı türüdür. Bir adet motordan oluşan kapılarda duruma bağlı olarak birden daha fazla motor kullanılabilmektedir. Söz konusu durum tamamen ihtiyaç ile ilgilidir. İhtiyaç olması durumda iki tane motor aynı anda kullanılabilmektedir.

Fotoselli Kapı Detayı ve Farklı Boyut Seçenekleri

Fotoselli kapı detayı içerisinde birçok unsur olduğu bilinmektedir. Bu kapıların farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. Yükseklik ve genişlik durumu ihtiyaca bağlı olarak değişmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Kapıların boyutları ile birlikte ağırlıkları da değiştiği için tercih edilecek motor seçeneğinin buna göre seçilmesi gerekmektedir. Yapılacak seçimin ardından ise kapılar çok daha etkili bir şekilde performans gösterecektir. Motorların sağlamış oldukları güç farklı olabildiğinden söz konusu duruma fazlaca dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda istenilenin aksi yönde bir durum ortaya çıkabilmektedir.

Fotoselli Kapı Detayı ve Periyodik Bakımların Önemi

Fotoselli kapı detayı içerisinde farklı kapı seçenekleri de bulunmaktadır. Söz konusu kapılar tek kanatlı ya da çift kanatlı olabilmektedir. Böyle farklılıkların olması kullanılacak motorların da farklı olması anlamına gelmektedir. Bunun dışında fotosellerin kalitesi de çok önemlidir. Bu kapıların en önemli parçaları arasında bulunan fotosellerde yaşanacak bir performans kaybı ya da arıza kapının çalışmamasına yol açabilmektedir. Dolayısıyla da insanların ciddi bir sorun ile baş başa kalmasının önü açılmış olmaktadır. Bütün bunların dışında fotoselli kapıların bakımlarının zamanında ve yetkili servis tarafından yapılması çok önemlidir.

fotoselli kapı - otomatik fotoselli kapı - yana kayar fotoselli kapı

Fotoselli Kapı Sistemleri Detayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir