Fotoselli Kapı Fiyatı

Fotoselli Kapı Fiyatı

Gelişen teknoloji insanların ihtiyaçlarının daha etkili olarak karşılanmasını sağlamaktadır. Söz konusu farklı alanlarda olduğu gibi kapılarda da yaşanmaktadır. Özellikle mekanik teknolojisi ile akıllı sistem teknolojilerinin bir arada kullanılması otomatik kapıların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Otomatik kapılar 1990’lı yıllardan itibaren kullanılmaya başlansa da özellikle son on yılda daha fazla yaygınlaşmıştır. Ülkemizde de söz konusu durum aynen bu şekildedir. Otomatik kapıların farklı türleri bulunmakta ve insanlar bunlardan kendi ihtiyaçlarına uygun olanları tercih etmektedir. Fotoselli kapılar da otomatik kapılar içerisinde yer almakta ve özellikle insanların yoğun olarak yaşadıkları yerlerde bulunmaktadır. Fotoselli kapı fiyatı ise tercih edilecek kapıya bağlı olarak değişmektedir. Çünkü bu kapıların çok farklı özellikleri bulunmaktadır.

Fotoselli Kapı Fiyatları ve Fiyatları Etkileyen Unsurlar

Fotoselli kapı fiyatı farklı unsurlara göre değişmektedir. Öncelikle söz konusu kapıların en önemli parçalarından bir tanesi olan fotoseller çok önemli bir rol oynamakta ve bundan dolayı fotosellerin kalitesi doğrudan kapı fiyatlarına etki etmektedir. Fotoseller kızıl ötesi ışınları kullanarak çalışan cihazlardır ve dolayısıyla da söz konusu cihazların kalitesi son derece önemlidir. Kapılarda kullanılan bu parçalar belli bir alandaki hareketleri algılamakta ve buna bağlı olarak da motorlara sinyal göndererek kapıların açılmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla da insanlar kapıları el değmeden açabilmektedir. Otomasyon sistemlerinin en iyi örneklerinden bir tanesi olan fotoselli kapılar çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak insanların daha yoğun kullandığı alışveriş merkezi, market, mağaza, devlet kurumları ve hastaneler gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapı Fiyatları ve Marka Farkı

Fotoselli kapı fiyatı için bir başka önemli parça motorlardır. Kapı motorlarının belli bir kapasitesi bulunmakta ve söz konusu kapasiteye bağlı olarak ödenmesi gereken fiyatlar değişmektedir. Kapılarda kullanılan kanat sayısının bir ya da iki olması motorların kapasitelerini doğrudan etkilemektedir. Aynı zamanda kullanılan kapıların boyutları ve ağırlıkları da son derece önemlidir. Tüm bunların dışında ürünlerin markaları fiyatları doğrudan etkilemektedir. Aynı özelliklere sahip olan kapıların markalarına bağlı olarak fiyatları da değişmektedir. Dolayısıyla da fiyatlar hakkında net bir rakam vermek neredeyse imkansız olmaktadır.

fotoselli kapı - fotoselli kapı sistemi - fotoselli kapı motoru

Fotoselli Kapı Sistem Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir