Fotoselli Kapı İstanbul

FOTOSELLİ KAPI İSTANBUL

Fotoselli kapı halk dilinde “otomatik kapı” olarak da bilinir. Günümüzde birçok kolaylık sağlayan bir çeşittir. Daha çok alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanıyor olsa da cam kapılara da uygulanabilme özelliğine sahiptir. Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş fotosel sisteminden alır. Bu kapılar görüş alanına sahiptir. Ayrıca acil durumlar için kumandası da mevcuttur. Sürekli açık durmasını veya sürekli kapı durmasını da sağlamak mümkündür.  Açılıp kapanma hızı isteğe bağlı şekilde ayarlanabilmektedir. Açık kalma süresini de siz belirleyebilirsiniz.

KULLANIM ALANLARI

Fotoselli kapı sistemi günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdendir. Hastane, şirket binaları, okullar, kültür merkezleri, bankalar, kamu binaları alışveriş merkezleri, oteller ve birçok yerde kullanılan bir sistemdir. Yavaş açılıp kapanma ve fotosel sistemi bu tür yerlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Modern görünüşüyle, çeşitli modelleriyle zevkinize uygun seçenekler mevcuttur. Ayrıca el değmediği için hijyen açısından da uygundur. Dokunma zorunluluğu olmadığından hem işletmelerin temizliği için hem de insanların sağlığı için uygun bir seçenektir.

TEKNİK DETAYLAR

Fotoselli kapının teknik özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak en önemli özelliği de yavaş açılıp kapanmasıdır. Çünkü yüksek hız hem insanlara zarar verebilir hem de kapının daha çabuk yıpranmasına neden olabilir. Bir diğer özelliklerinden biri de acil durumlarda da açık kalma özelliği vardır. Örneğin; deprem vb. durumlarda kapının açık kalmasını sağlayıp içerdeki insanların daha hızlı dışarı çıkabilmelerini sağlayabiliriz. Sürekli açık kalma veya sürekli kapalı durma süresini de kendiniz ayarlayabilirsiniz.

ÇEŞİTLERİ

Fotoselli kapı İstanbul, Yana Kayar Fotoselli Kapı ve Dairesel Fotoselli Kapı olmak üzere ikiye ayrılır. Dairesel fotoselli kapı sistemi şık görüntüsüyle daha çok büyük şirketlerde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bazı hastanelerde de karşılaşabilirsiniz. Yana kayar fotoselli kapı sistemi ise sıklıkla girip çıkılan her yerde kullanılmaktadır. Gün içinde gezip dolaştığınız neredeyse her yerde bu kapılarla karşılaşma ihtimaliniz çok fazladır.

Bu tür şeylerde masraftan kaçınılmayıp her zaman en iyisi alınmalıdır. Çünkü herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ürününün arkasında duran bir firma olmalıdır. Ayrıca siz de masraf devamlılığı sağlamamış olursunuz. Fotoselli kapı İstanbul olarak, İstanbul’un tüm ilçelerinde sizlere güvenilir ve kaliteli ürünlerimizle hizmet verip, doğru çözümler üretmek adına yanınızdayız.

imgres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir