Fotoselli Kapı Kumandası

Fotoselli Kapı Kumandası

Fotosel kızıl ötesi ışınlarla çalışan ve belli bir alandaki hareketleri tespit eden aletlere verilen isimdir. Söz konusu aletler çok farklı alanlarda kullanılmakta ve insanların yaşamlarını kolaylaştırmaktadır. Teknolojinin özellikle son yıllarda çok daha hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı elektronik cihazlarda ciddi değişimler meydana gelmektedir. Meydana gelen değişimlerden bir tanesi de fotosellerin kapılarda kullanılmasıdır. Fotoselli kapı adı verilen ürünlerde insanların kapıları açması için herhangi bir noktaya temas etmesine gerek yoktur. Kapıların önüne doğru yürümek suretiyle kapılar rahatlıkla açılmaktadır. Burada fotoseller çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Fotoselli kapı kumandası da insanların kapılarla ilgili işlemlerini daha rahat yapmasına neden olmakta ve dolayısıyla da buradan da ciddi bir kolaylık yaşanmaktadır.

Fotoselli Kapı Kumandası Özellikleri

Fotosel adı verilen elektronik cihazların etkin bir şekilde kullanılması yukarıda belirtilen işlevin yerine gelmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla da bu kapıları açmak için kumanda kullanımına gerek yoktur. Fakat bu kapıların motorları biraz yüksek bir noktada yer almakta ve dolayısıyla da buraya ulaşmak biraz zor olabilmektedir. Bunun için ise kumandalar kullanılmaktadır. Fotoselli kapı kumandası sayesinde bazı işlemler buradan yapılabilmektedir. Bazı ayarlamaların yapılabilmesi ve aynı zamanda belli bir mesafeden kapıların açılmasını sağlayan bu kumandalar ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Kumandaların farklı çeşitleri olabilmekte ve bunların kanal sayıları farklılık gösterebilmektedir. Özellikle fotoselin devre dışı kalması gibi durumlarda kapıların açılması için kullanılan bu kumandalar bir anlamda insanların mağdur olmasını engellemektedir.

Fotoselli Kapı Kumandası ve Harici Olarak Eklenmesi

Fotoselli kapı kumandası yukarıda belirtilen kolaylıkları sağlamaktadır. Bu aletler belli bir mesafeye kadar etkili olabilmekte ve böylece kapılar uzaktan da kontrol edilebilmektedir. Kumandaların çalışabilmesi için motorlarda kumanda alıcısı bulunması gerekmekte ve söz konusu alıcıların motorların üzerinde yer alan bağlantı noktalarına bağlanarak aktif edilmesi çok önemlidir. Daha sonra ise bu alıcı ile kumandalar eşleştirilmekte ve nihayetinde de kumandalar kapılara erişebilmektedir. Bazı motorların kendisinde kumanda olurken bazılarına ise harici olarak eklenebilmektedir. İnsanlar ihtiyaç durumlarına göre bunlar arasından bir tanesini tercih edebilmektedir.

fotoselli kapı - fotoselli kapı kumandası - otomatik fotoselli kapı - fotoselli kapı motoru

Otomatik Fotoselli Kapı Ve Kumandası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir