Fotoselli Kapı Montajı

Fotoselli Kapı Montajı

Fotoselli kapı montajı söz konusu olduğunda akıllara fotosel teriminin ne anlama geldiği konusu gelmektedir. Öncelikle fotosel nedir ona göz atalım. Işık dedektörü veya ışık sensörü anlamlarına gelir. Teknolojik gelişme ile birlikte çok fazla çeşide ulaşmıştır. Lambalar, çeşmeler şimdi de kapılarda uygulanmaktadır.

Fotoselli kapı montajı yapılırken kullanılan fotoselin algılama yapabilmesi için dış kısmında bir cam küre eklenir. Elektron hareketi ile elektrik iletimi sağlanır. Bu sensörler ışığa çok dayanıklıdır. Bu ürün insan gözüne çok benzerlik gösterir. Fotosel ışığa duyarlıdır fakat ışığın yeterli olmadığı durumlarda 100 KW değerle çalışmakta olup, ışık yeterli ise 10 KW yeterli olmaktadır.

Fotoselli kapı montajı neden tercih sebebidir bunu inceleyelim. Günümüzde her türlü hastalık dokunma yolu ile bulaşmaktadır. Bu sebeple kapılara dokunmadan geçiş sağlanabilir olması bir çok hastalıktan uzak kalmamıza olanak sağlar. Ayrıca bu kapılar oldukça estetik bir görünüme sahiptirler. Bir çok modele sahiplerdir. Bunları beraber inceleyelim.

  • Peer Serisi;

Soğuk havalarda iç ve dış radarları iptal etme olanağı sağlar. Radarlar iptal edildiğinde el ile açıp kapama imkanına sahip olmaktadır.

  • Rapit Serisi;

Motorları daha fazla güçlendirilmiştir. Kontrol paneli bulunması sayesinde yoğun kullanımlarda takılma gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Akü sistemi ile desteklendiğinden dolayı elektrik kesintileri olması durumunda kesintisiz hizmete devam etme olanağı sağlar. Hava değişimlerinde sıcak veya soğuk olması durumunda da iç sıcaklık oranının değişmesini en az seviyeye çeker.

  • Döner Kapı;

Fotoselli döner kapılar yoğun giriş çıkışlar için en kolay kullanım sağlayan kapılardır. Mevcut ısı seviyesini korumakla beraber giriş çıkışları da daha fazla kolaylaştırır. Sıkışmayı algılayan bir sisteme sahip olması ise güvenli bir geçiş sağlar.

Fotoselli kapı montajı son yıllarda artmış olmasının sebebi yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi; hastalıklardan koruması, hızlı geçişler sağlaması, güvenli olması, enerji kesintilerinde dahi çalışabiliyor olması bu ürünleri oldukça cazip kılmakta. Günümüzde hemen hemen her noktada (apartman girişleri, alışveriş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, okullar, hastaneler ve daha sayamadığımız birçok noktada) tercih sebebi olmasını sağlamakta. Fotoselli kapı montajı oldukça kolay ve kısa sürede yapılmaktadır.

fotoselli kapı - otomatik fotoselli kapı - fotoselli kapı montajı

Otomatik Fotoselli Kapı Montajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir