Fotoselli Kapı Motorları

Fotoselli Kapı Motorları

Çağımız dünyasında birçok mekan giriş ve çıkışlarında otomatik kapılar kullanılmaktadır. Tüm geçiş sistemlerine uyarlanabilen fotoselli kapılar dış mekan ile iç mekanı birbirine bağlayan mekanizmalar olarak tasarlanmıştır. Ayrıca mekanlar arasındaki ısı dengesini de muhafaza etmeleri nedeni ile tercih edilmektedir. Kullanım alanlarının yaygın olmasının bir diğer sebebi sıcak ve soğuk hava ortamlarını hızlı biçimde ayırt etmeleri olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede enerji tasarrufu yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Hızlı ve seri kullanımlar için uygun sistemi, sürekli açılır ve kapanır özelliği bozulmalara karşı dayanıklı yapısı ile maksimum tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Şık ve estetik yapılı ürün otomatik fotoselli kapı motorları ile çalıştırılmaktadır. Bu tür kapılarda montajın yerine tercih edilebilecek antipanik batarya, elektronik kilit, konum anahtarı, şifreli sistem ya da anahtarlı şalterler kullanılmaktadır. Elektriklerin kesilmesi durumunda da manuel olarak kullanılabilmektedir.

Fotoselli Kapı Motorları Hakkında

Fotoselli kapı motorları tercih edildiklerinde ilgili firma yetkilileri tarafından montajı gerçekleşmektedir. Otomatik kapı sistemlerinden olan Fotoselli kapılarda kullanılan motorlar 24 volt ve 55 W olarak tasarlanmıştır. Sessiz ve uzun süreli kullanım için uygun biçimde imal edilmiş olan ürünler 140 gram iki hareketli kanat kapılarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Fotoselli kapı motorları farklı olarak 24 volta 100 W şeklinde de 180 kilogramlık iki hareketli ve kanatlı kapılarda tercih edilebilmektedir. Bu tip motorların kullanım ömürleri en az 2 yıl olmaktadır. İki yana açılır iki kanatlı fotoselli kapımotorları hıza programlanabilen sistem alt yapısı ile yoğunluğun hareketini kaldırabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Fotoselli Kapı Motorları Özellikleri

Fotoselli kapı motorları ve kart üniteleri ile motorun dişliye hareket vermesi sonucunda kapının hareket etmesine olanak tanımaktadır. Fotoselli kapı motoru tercih ederken kullanacak kişi sayısı, kapının ağırlığı, uzunluğu gibi detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Yanlış bir tercih sonrasında motorların uzun ömürlü olamayacakları sonucuna ulaşılmaktadır. Kayan kapılarda ikili sistemin kolaylıkla hareket etmesi gerekmektedir. Aksi halde tekerlerinde sıkıntı olduğu düşünülmektedir. Bu durumda da tekerleklerin değişmesi ve sonrasında da fotoselli kapı motorlarının uygun biçimde monte edilmesi sağlanmalıdır. Motor verimliliği için kalkışın yavaş duruş fonksiyonuna sahip olması gerekmektedir. En fazla 100 santimetre/sn ve en az 20 santimetre/sn olacak biçimde kapıyı açması sağlanmaktadır. Frenleyici duruş, koruma sistemi ile 210-255 volt arasında çalışma özelliğine sahip, dijital ayarlanabilir durumlar için üretilmiştir.

otomatik kapı - fotoselli kapı - fotoselli kayar kapı - fotoselli kapı motoru

Fotoselli Kayar Kapı Motorları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir