Fotoselli Kapı Motoru

Fotoselli Kapı Motoru

Fotoselli kapılar günümüzde yaygın olarak kullanılan, genellikle kalabalık insan geçişlerinin sağlandığı alanlarda tercih edilen ürün çeşitleridir. Pek çok yaygın bir kullanım kolaylığı barındıran fotoselli kapıların çalışması için 4 temel sisteme gereksinim vardır. Bu sistemler arasında kontrol paneli yönetim sistemi, motor ve yürütme grubu, algılama radarı ve kanat profilleri gibi elektronik aksamlar yer almaktadır. Özellikle fotoselli kapı motoru ağırlık, hız ayarı, yürütme grubu gibi kapıların verimli bir prensiple çalışmasını sağlayan ünitelerin başında gelmektedir. Bu ünite aynı zamanda insanların kolay geçişini mümkün hale getiren aksamlar barındırmaktadır.

Teknik Özellikler

Kapıların açılıp kapanmasını sağlayan fotoselli kapı motoru üzerinde bulunan ikaz lambasıyla giriş çıkışı uygun hale getirmektedir. Emniyet amaçlı kullanılan ve kapıların çarpmasını önleyen bu sistem güvenlik açısından da fayda sağlamaktadır. Elektrik kesintisine duyarlı olarak üretilen fotoselli kapı motoru modellerinde manuel anahtar kontrolü de bulunabilmektedir. Bazı ürünlere akü sistemleri monte edilebilmektedir. Ortalama 2 yıllık garanti süresi bulunduran motorların 0 ile 2000 kg aralığında kapılarda uygulanması söz konusudur. Dirençli malzemelerden üretilen, dayanıklı bir yapısı bulunan motorlar gress ve benzeri yağlar ile çalışmaktadır. Olumsuz hava şartlarına karşı gerekli korunma olanağını barındıran motorların üst kapak kısmı genellikle plastik malzemeden üretilmektedir. Modern dizaynı ve dayanıklı yapısı kurumsal firmaların ve bireysel şirketlerin ihtiyaçlarını doğrudan karşılamaktadır. Epoksi toz boyanın kullanıldığı fotoselli kapı motoru üniteleri aynı zamanda uzun süreli çalışma prensibine sahiptir.

Kullanım Alanları

Otel, hastane, süpermarket gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bu kapıların en önemli özelliği hijyenik bir ürün olması ve insan geçişinde sağladığı kolaylıklardır. Özellikle fotoselli kapı motoru üretiminde kullanılan kaliteli malzemelerin insanların kapı geçişlerinde kapanma problemini ortadan kaldırmakta, ortamdaki hava sıcaklığının korunmasını da olanaklı kılmaktadır. Hijyen standartları ölçüsünde üretilmesi bu alandaki beklentilere en iyi biçimde yanıt verilmesini de sağlamaktadır. Firmaların da tercihi haline gelen fotoselli kapılar sürgü özellikleri sayesinde kolay geçişe olanaklı kılmaktadır. Motorların üretim aşamalarında yapılan testler insanların ihtiyaçlarına yanıt verecek kalitede, hizmet standartlarına uygun ölçüde gerçekleştirilmektedir.

imgres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir