Fotoselli Kapı Otomasyon Sistemleri

Fotoselli Kapı Otomasyon Sistemleri

Foteselli kapılarda bulunan fotosel ışığa ve elektromanyetik enerjiye anında tepki veren yapısı ile farklı formlarda bulunabilmektedir.Teknolojik alanlarda çok farklı seçenekler için kullanılan fotosel yüksek dirençli bir yarı iletken olduğundan sokak lambalarında dahi kullanılmaktadır. Bu noktadan bakıldığında günlük hayatta pek çok alana girip çıkarken fazlaca karşılaşılan otomatik kapılar tasarımlarında kullanılan alt yapı malzemeleri sayesinde enerjik ve tasarruflu bir mekanizmaya sahiptir. Fotoselli kapı otomasyon sistemleri sektörde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Maksimum güvenlik önlemleri ile donatılmış olan kapılar karşılaşılan engeller sırasında bazı sensörleri devreye sokarak kapanmalara karşı önlem alabilmektedir. Elektrik kesintilerinde ise kapılar batarya yardımı ile çalışabilmektedir. Farklı durumlarda ise kapının devre dışına alınma ihtimali söz konusu olmaktadır.

Fotoselli Kapıların Kullanım Kolaylıkları

Bir çok mekanda tercih edilen otomatik fotoselli kapı otomasyon sistemleri açısından en iyi tasarlanmış ürünler arasında yer almaktadır. Açık kalma süresi belli olan kapı ihtiyaca cevap verebilen her alanda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. İlk aşamada bakıldığında son derece estetik ve şık görünümü ile iç ve dış havanın dengesinin korunmasına olanak tanımaktadır. Sıklıkla tercih edilen alışveriş merkezleri ve marketlerde %90 oranında bu tip iki yana açılır ve ki kanatlı kapılar kullanılmaktadır. Hızlı geçişe izin vermesi nedeni ile birçok kişi kısa sürede iç ya da dış alana geçiş yapabilmektedir. Enerji tasarrufunu sağlayan ve ısı dengesini koruyan kapılar görsel olarak da göz doyurucu olmaktadır. Sağlık kuruluşlarında özellikle operasyon odalarında açılır otomatik fotoselli kapılar sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanımı kolay ve pratik ürün zahmetsiz ve saniyesinde açılma özelliği ile memnun edici biçimde çalışmaktadır. Engelli ve yaşlı vatandaşlar içinde kullanımı pratik ve son derece kolaydır. Yaya trafiğine izin vermeden hızla geçişe izin veren ergonomik yapıdaki kapılar için mükemmel tanımı yapılabilmektedir.

Fotoselli Kapıların Özellikleri

Bir mühendislik harikası olan fotoselli kapılar iç ve dış yapıları ile cezbedici bir piyasaya sahiptir. Dışarıdan bakıldığında her boy ve genişliğe uyum sağlayabilen özellikteki ürün şık ve estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Yanı sıra iç mekanizması ile fotoselli kapı otomasyon sistemleri açıcından tam not alabilecek motor, sensör ve dirence sahiptir. Kişilerin giriş çıkışlarını ayarlayabilen sensörü kolaylıkla bozulmayacak biçimde tasarlanmış olup özel koruyucular ile şekillendirilmiştir. Okuyucu programları sayesinde tanıma özelliği ve kilitlenebilir yönetim paneli sayesinde kapanması gereken zamanlarda kumanda edilerek pasifleştirilebilmektedir.

fotoselli kapı - fotoselli kapı servisi - otomatik kapı

Fotoselli Kapı Otomasyon Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir