Fotoselli Kapı Özellikleri

 

Fotoselli Kapı Özellikleri

Fotoselli kapılar özellikle yoğun giriş çıkışların yaşandığı alanlarda tercih edilmektedir. Fotoselli kapılar sayesinde giriş çıkışlarda yaşanacak yoğunluk azalmakta, hijyen sağlanmakta ve bu kapılar sayesinde çok yoğun alanlarda bekleme yapılmadan hareket devam etmektedir.

Şirketimiz birçok farklı sistemde olduğu gibi fotoselli kapı sistemlerinde de başarılı bir üretim ve kalite anlayışı sergilemekte, öncelikli hedefimizi müşteri memnuniyetine göre belirlemekteyiz.

Kullanım Alanları

Fotoselli kapı sistemleri hemen her alanda rahatlık ve güven içinde kullanılabilecek kapı sistemleridir. Fotoselli kapı özellikleri arasında en önemlisi giriş çıkışlarda kapının sensoru sayesinde nesneyi algılaması ve kendiliğinden giriş çıkışa müsaade etmesidir. Fotoselli kapılar özellikle yoğun hareketliliğin yaşandığı alanlarda tercih edilmektedir. Adliye binası, Belediye binası, alış veriş merkezleri, marketler, mağazalar, eczaneler, hastaneler, şirketler ve diğer birçok kurum ve kuruluşta kullanılmaktadır.

Teknik Detayları

Fotoselli kapı özellikleri teknik açıdan kullanılmak istenen modele ve uygulanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Fotoselli kapıların kullanılacağı alanın belirlenmesi fotoselli kapının motor gücü ve dişli uzunluğunun belirlenmesi için şarttır. Fotoselli kapıların sert harekete izin vermemesi, kullanıcı panelinin olması, ayarlanabilir radar butonunun varlığı, emniyet kilidinin olması, acil açılma özelliğine sahip olmalı, kapı motor ve şasesi tek kanata bağlı olmak üzere 1200 mm açılabilme özelliğinde olmalı, kapı elektrik kesintilerinde en az 250 kere daha çalışabilme kapasitesine sahip aküye sahip olmalı, bakım yapılmak istendiğinde kanatlar sökülebilir olmalıdır. Ayrıca acil kart sistemi ve acil durumlarda açma paneli olmalıdır.

Model Seçenekleri

Fotoselli kapı özellikleri model ve teknik yapıya göre farklılık göstermektedir. Fotoselli kapı modelleri içinde prizmatik fotoselli kayar kapı, teleskopik fotoselli kayar kapı, tek kanat fotoselli kapı, çift kanat fotoselli kapı gibi birçok farklı modeli bulunmaktadır. Tek kanat fotoselli kapılar daha çok dar alanlarda kullanım için üretilmektedir. Yer kaplamaması ve kullanım kolaylığından dolayı tercih edilmektedir. Çift kanat fotoselli kapı özellikle geniş alanlarda ve giriş çıkışın çok yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Teleskopik fotoselli kayar kapı ise hem dar alana hem de geniş alana göre ayarlanabilme özelliğine sahip çok fonksiyonlu kapılardır.

images

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir