Fotoselli Kapı Servisi

Fotoselli Kapı Servisi

Kolay kullanımı ve şık tasarımı ile göz dolduran fotoselli kapılar kent yaşamının ergonomisine ayak uydurmak amacı ile üretilmiştir. Estetik açıdan son derece mükemmel bir görünüme sahip olan kapılar algılama özellikleri sayesinde kış günlerinde dahi ısı enerjisinden tasarruf sağlayabilmektedir. Yazın sıcak günlerinde ise klimanın olumsuz etkilenmemesi için etkili bir çalışma sistemi içerisinde yer almaktadır. Genişlik ve yükseklik sorunu olmadan takılabilen fotoselli kapılar otomatik ve yana kayar biçimde üretilmektedir. Bu özelliği ile radarların hareketleri ile cisimlerin algılanması ve açılması, ayarlanabilir sürede tekrar kapanması sureti ile sıklıkla tercih edilmektedir. İnsan giriş çıkışlarının ve yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde sıkılıkla işletmelerin tercih ettiği kapı sistemleri genellikle iki sabit ve iki tane de hareketli kanat tiplerinden oluşmaktadır. Fotoselli kapı servisi de tüm bu mekanizmanın korunmasına, bakımının sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Fotoselli Kapı Sistemleri Çalışma Prensibi

Fotodirençler ile oluşturulmuş olan fotosel sistemleri ışığın ortamına göre değer değiştirmektedir. Işık yoğunluğunun düşmesi ile direnç değeri artan ve karanlık ortamda 100 kW olan değer aydınlık ortamda 10 kW’a kadar düşebilmektedir. İçinde yer alan sensör ışığa son derece duyarlı bir mekanizmaya sahiptir. Tüm renkleri seçebilen sensör siyahı, renkli ve gölgeli olan bölgeyi tespit edebilmektedir. LDR fotoselli kapıların çalıştırılması için tercih edilmektedir. Bu direnç sayesinde kontrol kartı ile arayüzün bağlantısı fazlası ile kolay olmaktadır. Seri bağlanan direnç iki elemanın arasından aldığı gerilim çıkışı ile ışıkla değişen bir gerilim köprü elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Ayarlanabilen direnç ile sensörün çalışmasının kolaylaşması ve direktif olması sağlanmaktadır. Doğrudan ışığı algılayan sensörfoteselli kapı servisi çalışmalarında sistemi desteklemesi için kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapı Servisi

Fotoselli kapı servisi kapıların açılmaması, kapanmaması gibi durumlarda yardımcı olmaktadır. Bu alanda iş bilir uzmanlar firmaların bünyesinde 7/24 hizmet anlayışı ile müşterileri için kaliteli hizmeti sunmaktadır. Ev ya da iş yeri güvenliği açısından dayanıklı yapısı ve sıklıkla tercih edilmesi nedeni ile bakıma ihtiyaç duyabilmektedir. Kalabalık ortamlarda tercih edilen otomatik fotoselli kapılar kimi zaman bozulduğunda servis elemanlarının olaya anında müdahale etmesi gerekebilmektedir. Hastane, okul, dershane gibi kurumlarda tercih edilen bu kapılar zaman zaman yoğunluğa yenik düşebilmektedir. Her durumda kısa sürede çözüm sağlayan fotoselli kapı servisi sorunun kaynağından tespitine ve sonrasında da onarımına kadar tüm detaylarla ilgilenmektedir.

fotoselli kapı servisi - otomatik fotoselli kapı - fotoselli kapı

Fotoselli Kapı Servis Ve Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir