Fotoselli Kapı Sistem Uygulamaları

Fotoselli Kapı Sistem Uygulamaları

Otomatik olarak kullanılan fotoselli kapılar tek ve çift kanat kayar kapı modelleri ile yoğun biçimde kullanılmaktadır. Eşsiz bir mühendislik harikası olarak üretilmiş olan algoritması şık, estetik ve kullanışlı olması açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Konforlu ve uzun ömürlü ürünler maksimum verimlilik sunarak ideal biçimde hareket kabiliyeti sunmaktadır. Fotoselli kapı sistem uygulamaları aşamasında müşteri tercihleri dikkate alınarak farklı doku ve renklerde tasarım yapılmaktadır. Şeffaf, reflekte ya da solar kombine özellikli temperli veya lamine camlarla hava yalıtımını maksimum biçimde sağlayan alüminyum sistemleri eloksal renklendirme teknikleri sayesinde istenilen biçimde üretilebilmektedir. Fotoselli kapı sistemlerinde tek yöne açılır otomatik kapılar ve de çift yöne açılır standart otomatik kapılar yer almaktadır.

  • Tek yöne açılır otomatik kapılarda; kısıtlı alanlarda tercih edilen ürün sağ ya da sola açılır biçimde montajlanmaktadır. Minimum 700 mm kanat açma mesafesi- maksimum 3000 mm
  • Çift yöne açılır otomatik kapılarda; sağ ve sola senkronize olacak şekilde ayarlanmış olan kapılar simetrik duruşları ile mesafeyi ayarlayarak çift kanatlı uygulama güçlüğü yaratmadan kullanılabilmektedir. Minimum 800 mm-maksimum 3000 mm genişlikte olmaktadır.

Fotoselli Kapı Sistem Çeşitleri

Foteselli kapılar kullanıldıkları alanlara ve malzemelerine göre tercih edilebilmektedir. Fotoselli kapı uygulamaları da bu tercihler arasından belirlenen mekanizmalar ile oluşturulmaktadır. Bunlar:

Normal Fotoselli Kapılar: Tek ya da çift taraflı olarak açılması mümkün olan duvarda ya da cam üzerinde kayma sureti ile açılabilen ve yaygın biçimde kullanılan kapılardır.

Dairesel fotoselli Kapılar: Daire formundaki yapısı ile ismini alan kapılar genel görünümleri itibari ile silindir biçimindedir. Kapının monte edileceği yer ya da mekana göre iç ya da dış bükey şeklini alabilmektedir.

Fotoselli Kapıların Yararları

Görsel açıdan estetik olan fotoselli kapılar çeşitleri her ne olursa olsun kullanıldıkları aşanda fazlası ile şık görünmektedir. Tüm ihtiyaçlara cevap veren yapıları ile hızlı ve düzenli geçişlere olanak tanımaktadırlar. İnsanların sıkılıkla bulunduğu yerlerde kullanılan fotoselli kapılar hız kazanılması açısından da olumludur. Isı dengesini koruyan mekanizması normal işlevini yürütürken gelen sinyal sayesinde açılır ve belli bir süre sonrasında da kapanır. Enerjiyi koruyan ve tasarrufunu sağlayan yapısı ile tercih edilmektedir. Birçok yaş grubu için de ideal bir üründür ve giriş-çıkışlar için son derece avantajlı olmaktadır. Sonuç olarak fotoselli kapı uygulamaları her noktaya uygun ve uyumlu bir dinamiğe sahiptir.

fotoselli cam kapı - otomatik fotoselli kapı - çift kanat fotoselli kapı - tek kanat fotoselli kapı

Fotoselli Kapı Sistem Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir