Fotoselli Kapı Sistemi

Fotoselli kapı sistemleri

 

Fotoselli kapılar, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan otomatik kapı olarak da isimlendirilen kendiliğinden açılıp kapanan kapı sistemleridir.

Fotoselli kapıların çalışmasındaki herhangi bir aksaklık birçok sıkıntıyı da beraberinde getireceğinden seri bir şekilde çözüm üretilmesi gerekmektedir. Firmamız fotoselli kapı servisi konusunda pratik çözümler getirerek etkili  bir şekilde müşterilerinin taleplerini karşılamayı prensip haline getirmiştir. Günümüzde fotoselli kapılar kullanım alanı çok yaygın bir kapı sistemi olduklarından fotoselli kapı servisi de o derece önem arz etmektedir. Aynı şekilde hizmet sırasındaki hız ve çözüme odaklı anlayışımızla sizlere daha iyi hizmet sunabilme amacındayız. İhtiyacınız olduğunda 7 gün 24 saat bize ulaşabilir, uzman personelimizden destek alabilirsiniz.

 

Kullanım Alanları

 

Fotoselli kapı sistemleri gün içinde kalabalık insan topluluklarının bulunduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Süpermarketlerden hastanelere, alışveriş merkezlerinden havaalanlarına, okullardan işyerlerine kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Hatta kendi yaşam alanlarında dahi fotoselli kapı kullanımını tercih edenler vardır.

Çalışma prensibi, kapının üst bölmesine yerleştirilen fotosel adı verilen sistemin hareketi algılayarak kapıyı hareket ettirmesi şeklindedir. Bu sebeple oldukça rahat, konforlu ve ergonomiktir. Aynı zamanda engelli kullanımına da uygun olması önemli özelliklerinden biridir. Hızlı geçişe olanak tanıması, zaman tasarrufu sağlar. Temas etme zorunluluğunu ortadan kaldırmasından dolayı da hijyeniktir. Doğa dostudur, hava geçirgenliği olmaması ortam ısısının sürekli aynı seviyede kalmasına imkan verir. Bu yüzden yaz-kış ortam ısısının aynı seviyede kalmasını sağlar. Kırılmaz özel yapısı sayesinde dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanılabilir.

 

Teknik detaylar

 

Fotoselli kapıların hareket kabiliyeti önemlidir. Kapı hareket geçişleri ani ve sert bir şekilde değil, yumuşak olmalıdır. Fonksiyon seçme imkanı veren butonu bulunmalıdır. Trimpot ayarına olanak sağlamalıdır. Acil durumlarda kendiliğinden açılma ve o şekilde kalma sistemi bulunmalıdır. Açma-kapama hızı ve süresi istenildiğinde ayarlanılabilmelidir. Kapının motoru ve şasesi tek kanadın 1 metre 20 cm açılabilmesine yetecek durumda olmalıdır. Ağırlık taşıma kapasitesi 250 kg.ya yetecek güçte olmalıdır(iki kanat için). Voltaj gücü 200-260 v aralığında çalışabilecek güçte düzenlenmiş olmalı ve herhangi bir kısa devre durumunda kendini koruyabilmelidir. Sürekli çalışabilir özellikte, gürültüsüz , en az 60 W ile çalışan bir motora sahip olmalıdır. Kapıların kendiliğinden kilitlenebilir kapakları bulunmalıdır. Kapının elektronik sistemi açıkta bulunmamalıdır. Kapı hareket sırasında bir sorunla karşılaştığında hareketi tekrarlayabilmelidir. Akü sistemine sahip olmalıdır ve 2 adet aküsü bulunmalıdır. Harici kontrol sistemlerine bağlanabilmelidir. Kapıda kullanılan profillerin kalınlığı ve genişliği standartlara uygun olmalıdır. Taşıyıcı ray sistemi istenildiğinde değiştirilebilir bir sistem olmalı, standart ölçülerde lamine cam kullanılmalıdır. Kapı fonksiyon bilgileri görülebilir şekilde olmalıdır. Ürün en az 2 yıl garantili ve 10 yıl süre ile yedek parça bulundurma garantili olmalıdır. Üretici firmanın gerekli belgeleri bulunmalıdır.

 

Model Seçenekleri

 

Tek kapılı yana açılır, çift kapılı yana açılır ve dairesel olmak üzere üç çeşit fotoselli kapı modeli bulunmaktadır. Kullanım amacına göre farklılık gösteren üç model de şık ve kullanışlı modellerdir.

imgres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir