Fotoselli Kapı Türleri

Fotoselli kapı türleri

Genellikle alışveriş merkezi, hastane, restoran, okul, sanat merkezi gibi yoğun kullanımın olduğu yerlerde tercih edilen fotoselli kapı türleri, her bina tipine uygun olarak üretilebilir ve istenilen her yerde kullanılabilir. Kapının monte edildiği yerin üst kısmına, giriş çıkış esnasında insanı algılayacak şekilde yerleştirilen bir sensor ile çalışan fotoselli kapı türleri, herhangi bir itici güce gerek duymadan, kendiliğinden açılır ve kapanır. Böylece hem zamandan tasarruf sağlar, hem de yoğunluktan kaynaklanan aksaklıkları engeller. Ayrıca temizlik açısından da son derece güvenlidir.

Fotoselli kapı türleri nasıl çalışır?

Fotoselli kapılar ışığa duyarlı dirençler sisteminden oluşmuş kapılardır. Işığa duyarlı dirençler, var olan ışık değişimini bizim gözümüze benzer bir sistemle algılarlar.  Işıktaki değişimi algıladıktan sonra da, yine göz kapağı benzeri bir şekilde açılır ve kapanırlar. Etrafındaki ışık farklılığına son derece hassas olduğu için, ışık değişimi sonucu devre hareket etmeye başlar ve kapı açılıp kapanır.

Fotoselli kapı türleri çoklu sistemlerin birleşmesiyle çalışır. Kapıya yaklaşıldığında, bunu algılayıp hareket eden algılama sistemi ile çalışır. Bu tip kapıların beyni kontrol panelleridir. Kontrol panelinde kapının yönetilmesini sağlayan 5 farklı işlev bulunur Yürütme grubu ile motordan oluşan ve birbiri ile paralel olarak çalışan sistem fotoselli kapı türlerinde en önemli unsurdur. Dekoderli motor adı verilen bir motor sistemi en çok tercih edilen türüdür. Ana malzeme olarak alüminyum kullanılan kanat profillerinden oluşmaktadır.

Fotoselli kapı türleri nerelerde kullanılır?

İnsan trafiğinin yoğun olduğu mekânlarda sıklıkla tercih edilir.  Özellikle son yıllarda iyice hayatımıza giren alış veriş merkezleri ile birlikte, sıklıkla karşımıza çıkar. Daha çok iş dünyası ile ilgili olarak ve ticari mekânlarda kullanılır. Kullanım kolaylığı ve kapı açma kapama sırasında hiçbir fiziksel temas gerektirmemesi hem zamandan tasarruf sağlar, hem de çok daha hijyeniktir. Ayrıca fotoselli kapı türleri güvenlidir.

Firmamız isteğe ve ihtiyaca göre şekillendirebileceğiniz fotoselli kapı türleri ile en iyi fiyat ve hizmet garantisi vermektedir. Profesyonel ekibimizce yapılan keşif çalışmaları sonrasında en uygun fotoselli kapı türüne birlikte karar vermekteyiz.

images

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir