Fotoselli Kayar Kapı Sistemleri

FOTOSELLİ KAYAR KAPI SİSTEMLERİ

Fotoselli kapı sistemleri fotosel ve direnç merkezleri sayesinde oluşmaktadır. Fotodirenç olarak adlandırılan sistemler de kullanılan alanda ki mevcut ışık miktarına göre değişim gösteren güç merkezleri olarak adlandırabiliriz. Halk arasında fotosel olarak bilinen LDR sistemleri genel olarak sülfid ile yapılan ve ortamda ki mevcut ışık miktarına göre değişiklik gösterir. Ortamda ki ışık miktarı düştüğün de değeri yükselen fotoseller günümüz de fotoselli kayar kapı sistemlerinde kullanılmaktadır.

KULLANIM ALANLARI

Kullanım alanları arasında günümüz de çok çeşitli alanlar da kullanılmaktadır. Bu alanların başlıcaları alışveriş merkezleri, villa ve site giriş çıkışları başta olmak üzere, iş yerleri şirketler, garaj ve bahçe kapılarında da tercih edilmektedir. Fotoselli kayar kapılar da kullanılan sistemler de ki sensörler değişik renkleri gölgeli alanı gün içerisinde oluşan ışık değişikliklerini insan gözü misali algılayarak kullanım ve enerji tasarrufu konusunda kolaylık sağlar.

Fotoselli kayar kapı sistemlerinde tercihlerinize uygun olarak alüminyum şeffaf cam malzemeler sizler açısından kullanışlı olan modellerdir. Fotoselli kayar kapı sistemlerinin fiyatları ise yine kullanılan malzeme seçilen model ve alanın ölçülerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fotoselli kayar kapı sistemlerinde ortalama ağırlık 300-500-1000 kg ağırlığa kadar ulaşan kayar kapı modelleri mevcuttur. Fotoselli kayar kapı sistemlerin de açılıp kapanma hızları ortalama 0.5 saniye civarındadır. Fotoselli kayar kapı sistemlerinin sunduğu kolaylıklardan birisi de açılıp kapanma özelliğidir. Herhangi bir komuta gerek kalmadan sensörler aracılığıyla kullanılan kayar kapı sistemleri gün içerisinde yapılan sayısız giriş çıkışlar da fazladan bir komuta gerek kalmadan kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kayar kapı sistemlerinin açılıp kapanma süreleri tercih seçeneği olarak kendiniz tarafından belirlenir. Kayar kapı sistemlerinin ağırlığı büyüklüğüne göre açılıp kapanma süresi farklılık gösterebilir.

Fotoselli kayar kapı sistemlerinin bir diğer özelliği ise yaz ve kış aylarında kullanılabilen klima kullanımıdır. Yazın sisteme bağlı olarak çalışan klimanın aynı zamanda soğuk hava aktarması ile ve kışın sıcak hava sağlamasından dolayı iki işlevi bir arada sizlere sunmaktadır.

Fiyatları ise ortalama olarak 750-5000 lira arasında değişim gösteren fotoselli kayar kapı sistemleri gündelik kullanımda sizlere kolaylık sağlamaktadır.

imgres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir