Nice Otomatik Fotoselli Kapı

Nice Otomatik Fotoselli Kapı

Otomatik kapı üreticileri arasında bulunan Nice tarafından fotoselli kapıların üretimleri de yapılmaktadır. Firma tarafından bu alan farklı özelliklere sahip birden fazla çeşitte üretimler yapılmakta ve böylece insanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bunlar arasından istediklerini seçmektedir. Nice otomatik fotoselli kapı farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Söz konusu marka bir İtalyan firması olmakla beraber tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de faaliyet göstermektedir. Üretmiş olduğu kaliteli ürünlerle dikkat çeken firma tarafından üretimi yapılan motorlar hemen her hava koşulunda çalışma kapasitesine sahiptir. Ayrıca fotoselli kapılar tek kanatlı olabildiği gibi çift kanatlı da olabilmektedir. Buna bağlı olarak farklı türlerde motorlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla da ciddi bir performans elde etme mümkün olmaktadır.

Nice Otomatik Fotoselli Kapı Özellikleri

Nice otomatik fotoselli kapı özellikle hastane, market ve alışveriş merkezi gibi insanların yoğun olarak bulundukları ortamlarda daha fazla kullanılmaktadır. Firma tarafından üretimi yapılan motorların farklı özellikleri bulunmaktadır. Kapıların açılma ve kapanma hızları motor üzerinde bulunan kontrol panelinden ayarlanabilmektedir. Bunun dışında istenmesi halinde fren özelliği de aktif edilebilmekte ve fren şiddetine kadar ayarlamalar yapılarak insanların istediği gibi çalışması sağlanabilmektedir. Kişilerin zarar görmemesi için emniyet sistemi bulunmakta ve söz konusu sistem sayesinde oluşabilecek kazalar engellenmektedir. Kaza durumunda motor aniden durmakta ve kapıları diğer tarafa hareket ettirmektedir. Bütün bunların dışında bilindiği gibi bu kapıların en önemli özelliği fotosellerin devreye girmesi ve bu sayede insanların kapıya kadar yaklaşması durumunda kapıların otomatik olarak açılması sağlanmaktadır. İstenmesi halinde fotosellerin devre dışı bırakılması da söz konusu olabilmektedir.

Nice Otomatik Fotoselli Kapı Motorları

Nice otomatik fotoselli kapı farklı boyutta olabilmektedir. Kapıların boyutları ve ağırlıkları farklılık gösterdiği için bunlara uygun motorların kullanılması çok önemlidir. Uygun motorların kullanılmaması durumunda çok ciddi performans düşüşü yaşanabileceği gibi ayrıca motorların bozulması da söz konusu olabilmektedir. Çünkü kendi kapasitesinden daha ağır kapıları hareket ettirmek için zorlanacak olan motorlar bir noktadan sonra bozulabilmektedir. Bundan dolayı da firma tarafından üretilen motorlardan uygun olanların tercih edilmesi ve bunların kullanılması çok önemlidir.

fotoselli kapı - nice - otomatik kapı -

Nice Otomatik Fotoselli Kapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir