Otomatik Cam Kapı Sensörü

Otomatik Cam Kapı Sensörü Nedir ?

Otomatik cam kapı sensörü hayatımızın pek çok alanında karşımıza çıkan fakat pekte dikkat etmediğimiz ve kapıların biz onlara yaklaştığımız anda kendine has teknolojisi ile bizi algılayarak açılmasını sağlayan komutu kapı otomatiğine veren cihazın adıdır. Bu tür sensörler geçtiğimiz yıllarda popülerliğini çok hızlı bir şekilde arttırmış ve günümüzde hemen her yerde karşımıza çıkan teknolojik cihazlar haline gelmişlerdir. Şirketimiz bu hususta kaliteli ve uygun ürünleri barındıran geniş bir yelpazeye sahiptir. Vizyonumuz kaliteden ödün vermemek kaydı ile ürünlerimizi mümkün olan en uygun fiyata müşterilerimizle buluşturmaktır.

Otomatik Cam Kapı Sensörlerinin Kullanım Alanları Nelerdir ?

Otomatik cam kapı sensörü gün içerisinde sıklıkla rastladığımız radar teknolojisi prensibi ile çalışan ve hayatımız kolaylaştıran bir cihazdır. Parklarda, bahçelerde,evinizde,marketlerde, hastanelerde ve pek çok mekanda sizin içeri giriş ve çıkışlarınızı kolaylaştırır.

Otomatik Cam Kapı Sensörleri Nasıl Çalışır ?

Kapıların açılıp kapanmasını sağlayan sistemler bir takım farklı özellikleri bünyelerinde barındırabilirler. Bazı sensörler radyo frekansı adı verilen ve  gözle görülemeyen enerji dalgaları ile çalışırlar ve teknik açıdan radar benzeri bir sistem ile çalışmaktadırlar. Yüksek frekanslara sahip bir frekans yayıcı ve basit bir frekans toplayıcıya sahiplerdir . Frekans alıcısı,cisimden seken frekans dalgalarında bir farklılık meydana geldiğinde hareket halinde olan bir cismin olduğu öngörülerek kapının açılması emrini alıcıya verir. Daha basit bir sistem ise her cismin kendi çevresine yaydığı bir ısı olduğu tanısına dayanarak üretilen PID yani pasif ınfrared dedektör sistemi ile çalışmaktadır. Bu sistem en ufak sıcaklığa bile tepki verebilecek bir yarı iletkendir. Jaluziye benzeyen bir mazgal bu alıcının önüne yerleştirilir. Karşısındaki cisim hareket etmediği sürece her bir mazgala gelecek olan IR ışınları stabil olarak kalacağından kapı tepki vermeyecektir. Fakat en basit yöntem ise ışık teknolojisidir. Kapının bir tarafına bir ışık alıcısı diğer tarafına ise ışık kaynağı konulur araya giren herhangi bir cisim ışığı kırmak zorunda kalacağı için kapı alıcı sensörden açılma komutunu alır ve yerine getirir.Sizde  otomatik cam kapı sensörü ihtiyacınızı şirketimizin kaliteli ürünlerinden seçerek akılcı bir alış veriş yapabilirsiniz.

images

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir